Nauka angielskiego dla dorosłych

Nauka języka angielskiego

Życie zawodowe stawia przed ludźmi wiele wyzwań. Często muszą pójść na dodatkowe kursy i studia, by poszerzać swoje kompetencje. Zdarza się, że zdobycie dodatkowych kwalifikacji gwarantuje awans i podwyżkę. Czasem konieczna jest też nauka języka angielskiego Poznań.

Jak dorośli mogą uczyć się angielskiego?

Szkoły językowe mają ofertę nauki języka obcego w niewielkich grupach. Zazwyczaj jednak uczestniczy w nich młodzież szkolna. Badania mówią, że młodzi ludzie szybciej przyswajają język, gdy pracują w niewielkich grupach pod okiem nauczyciela.

W wypadku osób dorosłych jest nieco inaczej. Lepiej, by wynajęli nauczyciela na indywidualne lekcje i uczyli się w ramach indywidualnego kursu dla dorosłych. Po pierwsze jest to najbardziej elastyczne rozwiązanie. Łatwo dopasować godziny zajęć do tych, które spędza się w pracy. To przydaje się szczególnie osobom, które pracują na zmiany lub dodatkowo opiekują się dziećmi.

Po drugie zaś podczas indywidualnych zajęć łatwiej dopasować program nauczania do osoby uczącej się. Dzieje się tak głównie z dwóch powodów;

    1. Każdy dorosły ma pewne umiejętności językowe z czasów szkolnych, pamięta określone słownictwo lub gramatykę – indywidualne zajęcia można dopasować do stanu wiedzy ucznia.
    2. W zależności od wykonywanego zawodu, osoba dorosła będzie potrzebowała nauczyć się słownictwa z określonego zakresu tematycznego – inaczej języka angielskiego używać będzie kierowca wykonujący przewozy międzynarodowe, innych kompetencji językowych potrzebuje menadżer, który będzie współpracować z zagraniczną filią firmy.

Zalety indywidualnej nauki języka angielskiego

Wielu ludzi ma barierę językową i trudno im otworzyć się przed grupą. Niektórzy wstydzą się swoich umiejętności albo ich braku, inni zwyczajnie są nieśmiali i woleliby nie występować przed szeroką publicznością. To, co dla młodzieży nie jest problemem, może nim być dla ludzi dorosłych. Zupełnie zrozumiałe jest to, że wolą pracować z nauczycielem indywidualnie.

Podczas indywidualnych zajęć można znacznie szybciej osiągną oczekiwane efekty. Wtedy bowiem lektor poświęca całą uwagę jednemu uczniowi i może poświęcić czas na korygowanie jego błędów i szlifowanie mocnych stron. Często zdarza się, że ktoś opanował słownictwo i gramatykę. W związku z tym świetnie radzi sobie z pisaniem i rozumieniem w języku angielskim. Gorzej może wypadać podczas konwersacji i to można ćwiczyć w ramach indywidualnej nauki języka angielskiego Poznań.

Dzięki indywidualnym zajęciom można uczyć się angielskiego zgodnie z własnymi możliwościami i potrzebami, więc to najlepsze rozwiązanie dla dorosłych.